Temat

Projekt koncepcyjny

Temat 3 Projekt koncepcyjny indywidualny
Pytanie

Co to jest projekt architektoniczny indywidualny? Dlaczego warto architektowi zlecić opracowanie koncepcji projektu?

Odpowiedź

Indywidualny projekt koncepcyjny jest najlepszym rozwiązaniem, które może wybrać Inwestor, chcąc w pełni zrealizować swoje marzenia o domu dla siebie i najlepiej wykorzystać walory zakupionej przez siebie działki. Projekt taki powstaje jako odpowiedź na konkretne potrzeby Klienta. Przed przystąpieniem do projektowania rozmawiamy na temat Jego oczekiwań, gustu, przyzwyczajeń, upodobań w zakresie materiałów, kolorów, hobby, zwyczajów rodziny (w zależności od potrzeb i tematu projektu). Odwiedzamy działkę, na której będzie realizowana inwestycja (niezależnie czy działka ta mieści się w Łodzi, Warszawie, czy w drugim końcu kraju), badamy jej relacje z otoczeniem, okalające widoki, wady i zalety lokalizacji. Podpowiadamy, jak najkorzystniej usytuować projektowany obiekt by możliwie w pełni wykorzystać strony świata, uzyskać pożądane strefowanie, zamknięcia, otwarcia itp. Po wstępnych analizach i zrozumieniu oczekiwań Klienta prezentujemy jeden lub kilka wariantów do przedyskutowania wad i zalet każdego z nich. Metodą kolejnych przybliżeń w trakcie szeregu spotkań optymalizujemy nasze propozycje pod kątem zaspokojenia oczekiwań Klienta i uzyskania pożądanych przez Niego efektów. Do rozmów przygotowujemy rysunki i wizualizacje, propozycje i próbki rozwiązań materiałowych, w razie potrzeb podpowiadamy też co można uzyskać we wnętrzach poprzez relację z okalającym otoczeniem itp.

Klient wybierający projekt indywidualny zyskuje pewność, że uzgodnione wspólnie rozwiązanie wykorzysta wszystkie atuty lokalizacji, zostanie uszyte na miarę potrzeb Inwestora, jego możliwości budżetowych i oczekiwań estetycznych. Nasza pracownia architektoniczna zapewnia pełną obsługę rysunkowo-wizualizacyjną w zakresie niezbędnym do zrozumienia jak będzie wyglądał obiekt który projektujemy wraz z jego otoczeniem. Przed przystąpieniem do etapu projektu budowlanego zawsze ilustrujemy ostateczny wariant z kilku ujęć i przedstawiamy do akceptacji wraz z rzutami pomieszczeń tak, by Klient miał pełne przekonanie do rozwiązania, które wypracowano w trakcie wspólnych spotkań. Takie podejście gwarantuje obu stronom minimum zaskoczenia na etapie realizacji projektu budowlanego.

(C) Copyright 2013 AP2 Architekci :: Oferujemy: Projekty domów :: Projekty wnętrz :: Domy energooszczędne :: Wizualizacje :: Architekt Łódź, Warszawa